Home page > Aktuality > 23.ročník Otevřeného turnaje Velitele Vzdušných sil v ledním hokeji

23.ročník Otevřeného turnaje Velitele Vzdušných sil v ledním hokeji

           Letošní ročník Otevřeného turnaje Velitele Vzdušných sil se konal opět po roce na ledové ploše zimního stadionu v Třebechovicích pod Orebem, a to ve dnech 15. - 17. března 2017.  Organizátorem turnaje je každoročně Správa letiště Pardubice. „Domácí“ tradičně doplňují kolegové ze 43.vmpr Chrudim. Dalšími účastníky byli hráči 21.zTL Čáslav, 22.zVrL  Sedlec, Vícenice - Náměšť nad Oslavou, 24.zDL Praha-Kbely a AC AERO Hradec Králové, doplněné o hokejisty CLV Pardubice.

            První den se proti domácím Pardubicím postavili soupeři z Čáslavi a Hradce Králové. Oba tyto zápasy pro náš tým skončily vítězstvím a byl tak položen základ na letošní výborný výsledek.

            Další den turnaje nebyl již pro naše hráče tak úspěšný, ale i tak v tomto ročníku obsadila Správa letiště Pardubice třetí místo. Výhercem hokejového klání se stalo mužstvo letiště Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou a druhé místo obsadil tým z letiště Praha - Kbely.  

            Slavnostní ceremoniál předávání cen se opět konal v královehradecké restauraci U Lva za účasti bývalého velitele Vzdušných sil AČR brigádního generála v.v. Jana Vachka, velitele 22.zVrL Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou plk. gšt. Ing. Petra Čepelky  a pplk. Mgr. Ivo Šťastného, velitele Správy letiště Pardubice

            Předávání cen se ujal podplukovník Ivo Šťastný. Poděkoval výhercům za jejich bojovné nasazení, které je dovedlo k jejich skvělému umístění a poraženým za sportovní výkony. Generál Vachek poděkoval velitelům za podporu Turnaje Velitele Vzdušných sil a hráčům za to, že dál nesou vlajku tradic hokejových zápasů.

Turnaj není jen každoročním sportovním kláním příslušníků Vzdušných sil, ale i místem setkání bývalých i současných příslušníků letectva. Na závěr celé vedení turnaje popřálo sobě, hráčům i příznivcům hokeje mnoho úspěchů do dalších ročníků a především podporu z úrovně velení Vzdušných sil tak, aby jeho tradice mohla i nadále úspěšně pokračovat.

Foto: nrtm.Martina Pilátová

          rtm. Iveta Míčová

 

Fotogalerie

Nahoru