Home page > Aktuality > Výtěžek z adventního koncertu putuje do Dětského domova

Výtěžek z adventního koncertu putuje do Dětského domova

Ve čtvrtek 8. prosince se v Pardubicích uskutečnil již 9. ročník posádkového adventního koncertu. Příslušníci Správy letiště přispěli na dobro dětí z Dětského domova nemalou částkou z dobrovolné sbírky.
Adventní koncert pořádaný ve prospěch dětí z Dětského domova je v Pardubicích tradiční záležitostí a je vyhledávaný širokou veřejností. „Je možností,  jak si zpříjemnit shon v předvánočním čase a zároveň přispět na dobrou věc“ řekl na úvod ředitel Krajského velitelství plk. František Hlaváček. Na jeho slova navázal velitel Správy letiště Pardubice pplk. Ivo Šťastný  a předal ředitelce Dětského domova symbolický šek s částkou 30.000,- Kč, kterou vojáci a občanští zaměstnanci z letiště vybrali ve prospěch dětí.
Po úvodní ceremonii se taktovky ujal velitel a hlavní dirigent Vojenské hudby Olomouc mjr. Gustav Foreta Sukovou síní se rozezněly skladby předních světových a domácích skladatelů. Nechyběly ani tradiční vánoční melodie, které si s profesionály zazpívali všichni účastníci. „Za tento koncert jsme velmi vděčni. Chodíme sem každým rokem a je pro nás příležitostí k setkávání s blízkými“ uvedla jedna z návštěvnice. V publiku se totiž objevily stejné tváře a spolu s nimi si užívali radost z hudby i ti, kteří sem zavítali poprvé. Mezi nimi nechyběli ani chovanci z Dětského domova a to jak ti současní, tak ti, kteří brány zařízení dávno opustili.
Vstupné na koncert bylo jako každý rok dobrovolné. Kromě úžasných hudebních zážitků si návštěvníci odnesli také drobné vánoční dárky vlastnoručně vyrobené dětmi z Dětského domova jako poděkování za darovaný obnos.  

 

Fotogalerie

Nahoru