Home page > Aktuality > Běh pro válečné veterány a pocta českému aviatikovi Janu Kašparovi

Běh pro válečné veterány a pocta českému aviatikovi Janu Kašparovi

Pětadvacet vojáků Správy letiště Pardubice se zapojilo do celoarmádního charitativního běhu na podporu válečných veteránů a Vojenského fondu solidarity s názvem „Běh pro válečné veterány okolo republiky“. Projekt odstartoval 8. května 2021 – v den oslav 76. výročí ukončení druhé světové války. Jeho cílem je připomínat vojenské tradice a morální hodnoty, které se staly základem budování svobodné demokratické České republiky.

Všichni příslušníci a zaměstnanci útvaru se do akce mohou zapojit individuálně, s rodinami, známými i fanoušky. Nad to jsme u útvaru zvolili formu hromadného štafetového běhu v délce 29 km, který odstartoval ve čtvrtek 13.5.2021 na letišti v Pardubicích a jeho cíl byl u památníku Jana Kašpara na Dukelském náměstí“ informoval vrchní praporčík Ján Kormoš, který u Správy letiště Pardubice akci organizuje.

Celá trať byla rozdělena do čtyř etap, ale zdatnější vojáci hravě zvládli rovnou dvě etapy za sebou. Společně tak uběhli 100 km na podporu válečných veteránů a ve prospěch vojáků, kteří se dostali do tíživé životní situace.

 „Vážím si vás všech, kteří jste dnes společně vyběhli a kladně hodnotím vaše výkony. Trasu běhu jsme ukončili u památníku Jana Kašpara a my, příslušníci vzdušných sil tímto vzdáváme hold průkopníku českého letectví. Právě dnes slavíme 110. výročí slavného prvního letu z Pardubic do Prahy, kterým Kašpar zdolal vzdálenost 121 km za 92 minut, což byl na tehdejší dobu a podmínky vynikající výkon “ poděkoval na závěr účastníkům akce velitel Správy letiště Pardubice podplukovník Radoslav Matula. 

 

 

 

Fotogalerie

Nahoru