Home page > Aktuality > Letištní hasiči se zapojili do cvičení Vojenské policie

Letištní hasiči se zapojili do cvičení Vojenské policie

V první polovině září se ve vojenském prostoru Starého Mateřova uskutečnil instruktážně-metodický výcvik Vojenské policie ve zvládání agresivního davu. Nácvik těchto schopností je nezbytný v případě možného násilného narušení armádních objektů, ale také ke zvládání krizových situací, například v zahraničních operacích.

K navození reálné situace při zpacifikování davu přispěla i letištní hasičská jednotka ze Správy letiště Pardubice ať použitím vodních děl, tak zdoláním hořících barikád. I když ochrana důležitého objektu jako je letiště není prvotním úkolem hasičské jednotky, v případě napadení letiště by k jeho ochraně použita být mohla. Možnost zapojit se do cvičení, vyzkoušet si spolupráci s jinými složkami a sladit jejich činnost byla pro letištní hasičskou jednotku velkým přínosem.   

Podrobnosti o obsahu cvičení, jeho cílech, počtu cvičících a mnoho dalšího se více dozvíte na http://www.acr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/jak-na-agresivni-dav--funguje-silny-hluk--ostre-svetlo-i-vycviceny-pes-223438/.

Foto: rtn. Milan Hlavatý, 14. pluk logistické podpory

 

Fotogalerie

Nahoru