Home page > Aktuality > Letošní ročník Běhu pro válečné veterány je u konce, velitel jej zhodnotil kladně.

Letošní ročník Běhu pro válečné veterány je u konce, velitel jej zhodnotil kladně.

Minulý týden poděkoval velitel útvaru podplukovník gšt. Radoslav Matula všem účastníkům Běhu pro válečné veterány okolo republiky na podporu VFS 2021 slovy: „Děkuji Vám všem za účast, jste vzorem pro ostatní vojáky a zaměstnance. Přeji Vám do běžecké sezóny hodně zdraví a věřím, že se do běhu pro válečné veterány zapojíte nejen vy, ale ve větší míře i vaši kolegové také v příštím roce“

Běhu, kterého se mohli dobrovolně zúčastnit vojáci, rodinní příslušníci a fanoušci v měsíci květnu, se zapojilo jen za náš útvar 25 osob. Ve svém volném čase i při organizovaném štafetovém běhu pokořili 451 km.

Každý účastník akce si mohl zakoupit náramek s nápisem „Běh pro válečné veterány okolo republiky 2021“ a přispět tak do Vojenského fondu solidarity. Do pokladničky fondu tak za útvar přibylo 5000 Kč.

O tom, že letos měla akce mimořádný úspěch, si můžete přečíst na https://www.acr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/beh-pro-valecne-...

----------------------------------------------------------------

Běh pro válečné veterány se koná od roku 2018, kdy se příslušníci jednotky předsunutých leteckých návodčích 22. základny vrtulníkového letectva rozhodli uspořádat tuto charitativní akci jako vzpomínku na tragédii dobrovolníků, kteří bojovali za svobodu našeho národa doma i v zahraničí. Původně se měl běžet po českých hranicích a štafetově zdolat 1800 km. Kvůli epidemii koronaviru se však plán musel změnit a tak vojáci běží u svých útvarů. Projekt v letošním roce podpořil i ČEZ podporou aplikace Pomáhej pohybem. Cílem je v aplikaci nasbírat stanovený počet bodů, za něž ČEZ věnuje do Vojenského fondu solidarity 100 000 korun. Do aplikace mohly přispívat i rodiny, kamarádi vojáků či fanoušci.

Fotogalerie

Nahoru