Home page > Aktuality > Retroměstečko – báječný víkend plný tradic a zábavy. Armáda byla u toho.

Retroměstečko – báječný víkend plný tradic a zábavy. Armáda byla u toho.

Letos už po osmé ožila bývalá Masarykova kasárna v Pardubicích zábavnou akcí Retroměstečko. O víkendu zde návštěvníci mohli obdivovat různou techniku a zajímavosti hlavně z období Československa a seznámit se s prací hasičů, bezpečnostních složek i vývojem průmyslu, oborů a firem na obranném základě.

Do programu přispěla armáda

Do spousty statických a dynamických ukázek každoročně přispívá i Armáda České republiky. A letos tomu nebylo jinak. Do ukázky „protiletadlové obrany státu“, kdy v dynamické aréně vystupovala technika bývalé ČSLA z historických spolků,  byl zakomponovaný vzdušný útok demonstrovaný průletem letounů JAS 39 Gripen z čáslavské základny. Armádní koutek žil soutěžemi a kvízy pro děti, dospělí se zajímali o možnosti uplatnění v rezortu obrany. O profesích vojáků z povolání i o Aktivních zálohách ochotně informovali příslušníci Rekrutačního pracoviště v Pardubicích. Jakými prostředky  současná armáda disponuje,  se každý mohl přesvědčit u statických ukázek přepravní techniky 14. pluku logistické podpory. Správa letiště Pardubice předváděla techniku používanou k údržbě letištních ploch.

Víkend pro nadšence tradic a zábavy

Nezapomenutelné zážitky přinesl víkend s Retroměstečkem všem, kteří si mohli lákavou techniku  doslova osahat, svézt se nebo si nechat odpovědět na své otázky. A pro děti? To byl ráj soutěží, kvízů a nevšedních dojmů z dobových i současných hraček. Jsme rádi, že jsme mohli přispět k vytvoření úžasné atmosféry!

 

Fotogalerie

Nahoru