Home page > Aktuality > Retroměstečko vrátilo návštěvníky v čase. Ukázkou přispěla i Správa letiště Pardubice

Retroměstečko vrátilo návštěvníky v čase. Ukázkou přispěla i Správa letiště Pardubice

Jako každý rok, tak i letos se v bývalých Masarykových kasárnách v Pardubicích uskutečnila akce s názvem Retroměstečko. Již posedmé se zde setkali příznivci spolků, muzeí a jednotlivců v oboru historické, veteránské, vojenské a branně bezpečnostní techniky se statickými i dynamickými ukázkami. V programu nechyběly ukázky práce hasičů i bezpečnostních složek státu.

Zapojila se i armáda

Do programu přispěla i Armáda České republiky průletem letounů, který byl časově zakomponován do dynamické ukázky protivzdušné obrany státu. U stánku Rekrutačního pracoviště v Pardubicích se zájemcům o vstup do armády či Aktivní zálohy dostalo potřebných informací. Vojáci ze 141. Zásobovacího praporu předvedli nejen přepravní techniku, ale měli připraveny i vědomostní a dovednostní soutěže o zajímavé ceny. Správa letiště Pardubice přispěla do statického programu předvedením údržbové letištní techniky, která ač něco pamatuje, je stále funkční a používaná „Jooo, toto znám, s tím jsem jezdil na letišti, když jsem tam sloužil jako záklaďák“ zavzpomínal nejeden z návštěvníků.

Po oba víkendové dny, kterým přálo mimořádně krásné počasí, se přišla podívat spousta nadšenců a příznivců dob nedávno minulých. Bylo na co koukat, obdivovat a už dnes se těšíme na příští ročník!

 

Fotogalerie

Nahoru