Home page > Aktuality > Vrchní praporčík vyzval příslušníky Správy letiště Pardubice k pomoci jižní Moravě

Vrchní praporčík vyzval příslušníky Správy letiště Pardubice k pomoci jižní Moravě

„Vážení kolegové,

jih Moravy zasáhla katastrofa nevídaných rozměrů. Armáda okamžitě zareagovala nasazením těžké ženijní techniky a vojáky k záchranným pracím. Je připravena poskytnout na vyžádání další posily.  

Ničivá situace se bohužel může opakovat kdykoliv a kdekoliv a pomoc možná budeme potřebovat všichni. Poškozeným v zasažených oblastech může pomoct každý z nás. Dovoluji si přiložit organizace, které zahájily sbírky a jsou v úzkém kontaktu s postiženými obcemi. Jednorázovou částku můžete poslat několika způsoby, záleží jen na vás, který si zvolíte.

Nikomu nepřeji, aby se do takové situace dostal, ale věřím, že se pomoc každému z nás patřičně vrátí. Za pomoc zasaženým obcím Vám všem děkuji. Svým příspěvkem vyjadřujete, že vám není lhostejné, k čemu u nás došlo. “

S pozdravem a přáním hodně štěstí.

prap. Ján Kormoš, vrchní praporčík Správy letiště Pardubice

 

Jak finančně pomoct lidem zasaženým tornádem

  1. Diecézní charita Brno spustila veřejnou sbírku, do které je možné přispívat libovolnou částkou na účet č. 4211325188/6800, variabilní symbol 2002, nebo formou dárcovské SMS. Na číslo 87 777 lze poslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS DCHB 30, 60 nebo 90 podle částky, kterou chcete přispět.
  1. Pomoct je možné i skrze Diakonii Českobratrské církve evangelické. Příspěvky mohou zájemci posílat na účet č. 2100691426/2010. Je možná přispět i dárcovskou SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS DIAKONIEPOMOC 30, 60 nebo 90, a to opět podle výše příspěvku.
  1. Člověk v tísni vyhlásil sbírku SOS Morava. Příspěvky je možné posílat na speciálně zřízené konto 713271329/0300.
  1. Už od čtvrtečního večera funguje sbírka Nadace Via
  1. Darovat je možné i na odkazu humanitární organizace Adra.

 

Nahoru