Home page > Aktuality > Změna na postu velitele Správy letiště Pardubice

Změna na postu velitele Správy letiště Pardubice

Novým velitelem Správy letiště Pardubice se od července stal podplukovník gšt. Radoslav Matula. Do funkce byl oficiálně uveden na slavnostním nástupu ve čtvrtek 2.7.2020 velitelem Vzdušných sil generálmajorem Petrem Hromkem.

Slavnostní nástup se u příležitosti změny na postu velitele Správy letiště Pardubice uskutečnil za účasti poslance Poslanecké sněmovny Jana Řehounka,  primátora města Pardubice Martina Charváta, velitelů leteckých základen, příslušníků rezortu a dalších hostů.

Odcházející velitel podplukovník Hatala se ve svém projevu rozloučil s příslušníky útvaru vřelým poděkováním za odvedenou práci, kterou pod jeho vedením vykonali. V čele Správy letiště Pardubice působil podplukovník Hatala dva roky. Z rezortu neodchází, funkční povinnosti bude plnit v jiném služebním zařazení u 21. základny taktického letectva v Čáslavi.

Novým velitelem se stal  podplukovník gšt. Radoslav Matula.  „Uvedení do nové funkce je pro mne velkou výzvou a věřím, že všechny úkoly společnými silami splníme“ řekl ve svém projevu. Ve své pozici hodlá navázat na úspěšnou práci všech dosavadních velitelů.

Poprvé v historii Správy letiště Pardubice stane v jejím čele výkonný pilot, odborník na létání. Dosud létal na strojích L-29, L-39, Mig 21 a Jas- 39 Gripen. Na těchto strojích má nalétáno 2200 hodin. Znalosti z letectví a leteckého prostředí mu zcela jistě budou velkým přínosem pro úspěšné zvládnutí funkce velitele letiště. K tomu mu  přejeme hodně štěstí!

 

Fotogalerie

Nahoru